Nejlepší pokerové tipy, které z vás udělají lepšího hráče

Napadlo vás někdy, jak můžete vyhrávat v pokeru online nebo naživo? Existuje mnoho různých tipů, nástrojů a technik, které pomohou novým hráčům dostat se do tempa. Přemýšleli jste, jak si vydělat na živobytí hraním pokeru? Možná jste snili o tom, že se vykašlete na nudnou práci od devíti do pěti a budete trávit dny broušením online. Nebo možná sníte o tom, že se dostanete do Las Vegas a prorazíte ve World Series of Poker.

Někteří hráči se sice profesionálním pokerovým hráčem skutečně stanou, ale jak snadné je to ve skutečnosti? Poker je hra, kde nestačí jen štěstí (jako když hrajete hrací automat), ale je potřeba vzdělání, dobrá strategie a hlavně hodně tréninku. S ohledem na to vám přinášíme nejlepší pokerové tipy pro nováčky nebo pro ty, kteří se prostě chtějí ve své hře zlepšit a trvale v pokeru vyhrávat.

1. Pořádne prozkoumejte a pochopte hru

Pokud chcete vědět, jak se stát profesionálním hráčem pokeru, musíte rozumět hrám, které hrajete. Pokud hrajete Texas Hold'em cash, znamená to pochopit nuance pozice, bankroll managementu a výběru stolu. V případě hráčů živých turnajů se musíte naučit, kde je nejlepší hodnota a jak ze svých výletů vytěžit maximum. U online kasin je klíčové vybrat si kvalitní online kasino, které nabízí tipy na hry a turnaje, o které máte zájem.

2. Naučte se pravidla

Toto je možná nejjednodušší tip pro vás, pokud chcete vědět, jak se živit hraním pokeru. Pokud se pustíte do hry, aniž byste pevně znali pravidla, skončíte bez peněz. Texas Hold'em je nejrozšířenější a nejoblíbenější variantou pokeru na světě. Je nejjednodušší na naučení, ale také přitahuje nejlepší hráče. Zjistěte, kde můžete proti slabým hráčům vydělat hodnotu, a zvolte správnou úroveň, abyste nepřišli o peníze.

Cílem hry je sestavit nejlepší pokerovou kombinaci 5 karet ze svých dvou vlastních karet a pěti společných karet. Vítězné kombinace se řídí standardním pokerovým žebříčkem (od nejlepší po nejhorší):

  • Královská barva (Royal Flush)
  • Straight Flush
  • Čtyřka
  • Full House
  • Flush
  • Straight
  • Trojka
  • Dva páry
  • Jeden pár
  • Vysoká karta

Ve hře Hold'em obdrží každý hráč na začátku hry dvě karty lícem dolů. Před rozdáním „flopu“ proběhne kolo sázek. Jedná se o tři společné karty, které jsou společné pro všechny u stolu. Následuje další kolo sázek a poté je k flopu přidána jedna karta „turn“. Po dalším kole sázek je k turnu přidána poslední karta „river“.

3. Selektivně vybírejte startovní ruce

Pro začínající hráče je lákavé hrát každou hru. Existuje dobrý důvod, proč musíte být při výběru startovních kombinací selektivní. Často se stává, že většina vašich kombinací bude na flopu pozadu a vy budete házet dobré peníze za špatnými.

Dobrá pokerová strategie spočívá ve výběru správných startovních kombinací, ve vynechání marginálních kombinací, ale ve vrhnutí se na monster kombinace. Vyberte si několik prémiových kombinací, které navýšíte v pozdní pozici (kde jste jedni z posledních na řadě), a složte spoustu svých skromných kombinací preflop.

4. Naučte se hrát agresivně

Dobrá strategie cash game a pokerových turnajů je také o agresivní hře. Nemá smysl hrát prémiové kombinace, pokud nejste ochotni vsadit hodně žetonů a vytlačit hráče. Nejlepším přístupem je hrát úzkou škálu silných a/nebo hratelných kombinací a tyto kombinace hrát agresivně. Pokud stojíte proti slabším hráčům, kteří mají tendenci skládat karty, můžete být agresivní i s malými páry a kombinovanými konektory. To vám umožní zamaskovat skutečnou sílu vašich karet, zejména když se spojíte jen s částí flopu.

Vytvoření solidní preflop pokerové strategie je zdaleka nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak si vylepšit své výsledky. Nicméně i když je vytvoření solidních preflop rozsahů poměrně snadné, je obtížné mít disciplínu a držet se jich. Nedovolte si být netrpěliví a hrát kombinace, které za to nestojí.

Krátký návod: Jak najít nejbezpečnější online kasina v České republice

Vsázení peněz na automaty, stolní hry a různé sporty je oblíbenou zábavou více než jedné pětiny Čechů.

Jarní herní zábava s Wazamba nebo AI

Jaro už se za okny dere dovnitř plným proudem a stejně s ním probíhá změna i v lidských náladách, stejně jako v přírodě.

Nejlepší online kasina Česká republika: jak top herní platformy představují technologie v roce 2023

Herní průmysl je v neustálém rozvoji a jeden z mála oboru, které dokáží držet krok s moderní dobou.