Golfový bag - na jaké parametry si dát pozor při výběru?

Golfové bagy se od sebe liší. Jejich vlastnosti se odvíjejí od různých parametrů a vyznačují se mnoha konstrukčními detaily. Jaké parametry vzít v úvahu při nákupu a věnovat jim pozornost? Podívejte se na důležité faktory, které způsobují, že některé golfové bagy jsou vybavenější nebo funkčnější než jiné. Něco je opravdu důležité, jiné věci jsou už jen otázkou priorit a vkusu.

Vrchní organizér a počet komor

Komfortní bagy mají až 14 dělení s komorami. Pokud jsou v celé délce bagu, hole se mezi sebou nedotýkají a mají vyšší ochranu shaftů a gripů. Jiné mají dělení jen v horní části. U některých typů bagů se můžete setkat se speciální přihrádkou na puttery. U dražších bagů je integrován i systém zamezující otáčení holí.

Golfové bagy jsou na různý počet holí. Golfový bag má nejčastěji místo na celý set skládající se ze 14 holí nebo na poloviční set zvaný půl set nebo halfset na 7 holí. Zkušení profesionálové nosí celou sadu, začátečníkům stačí pár holí nebo polovina sady. Zvažte, zda se vám v začátcích hraní golfu vyplatí pořizovat golfovou tašku na celou sadu. Malá taška se vám může později hodit i na tréninky.

Počet kapes

Golf se hraje venku a počasí je vrtkavé. Proto potřebujete dostatek místa pro náhradní či teplejší oblečení při náhlých změnách počasí, thermo kapsu na lahve s pitím i na občerstvení, kapsu na golfové míčky, GPS, golfovou rukavici i obuv a další příslušenství. U bagů sledujte i to, zda mají držáky na ručníky, rukavice nebo deštníky.

Dobré golfové bagy mají spoustu kapes, včetně těch izolovaných na jídlo a pití, nebo polstrovaných a měkkých na cenné nebo jemné předměty, třeba mobilní telefon a brýle. Při nákupu bagu proto stojí za to věnovat pozornost tomu, aby bylo kapes raději více, než si zatím ve skutečnosti zatím berete věcí na green. Pokud další věci časem přibudou, budete mít problém kam s nim předem vyřešený.

Popruhy a rukojeti pro přenos

Hlavně u stand bagů je nutností co nejpohodlnější popruh rozkládající rovnoměrně váhu na ramena a snižující riziko bolesti zad. Oceníte i polstrování a vzduchové mezery v místě kontaktu se zády často nazývané Hip Pad, které zajistí větrání a omezí pocení. Manipulaci usnadní integrovaný horní držák v manžetě bagu. Spodní úchyt zase usnadní nakládání do auta. Najdete ho pod zkratkou Lift Grip.

Pokud máte auto, které má kufr dost vysoko, při nákupu golfového bagu věnujte pozornost umístění pásků madel, držáků, úchytů a poutek. Měly by být vždy dostatečně široké, pohodlné, pevné a stabilní. Jejich vhodné rozmístění umožní snadné nakládání a vykládání golfového bagu do kufru a z kufru, stejně jako pověšení na vozík, anebo sejmutí z golfového vozíku.

Hmotnost bagu

Při častém přenášení a nošení golfového bagu jistě oceníte velmi lehké materiály, které sníží hmotnost některých bagů i pod 2 kg. Pokud často jezdíte na trénink MHD či autem na větší vzdálenosti, ucítíte každé kilo navíc, stejně jako při přenášení vybavení na golfovém hřišti. Pokud hledáte golfové bagy, které jsou nejpohodlnější na nošení, podívejte se, zda mají integrované popruhy s automatickým vyrovnáním. Je to velmi pohodlné a při hře nemusíte neustále upravovat jeho pozici. Upevňovací systém se díky tomu postará o správné nastavení zcela sám.

Nepromokavost bagu

Stále častěji výrobci nabízejí vysoce propracované materiály omezující zašpinění a odírání se zvýšenou voděodolností za deště nebo i naprostou nepromokavost pod označením waterproof bag, díky kterému vám nepromoknou ani věci na převlečení. Použita je speciální nepromokavá látka a nepromokavé švy a zipy.

Golfové bagy jsou opravdu vodotěsné, pokud byly použity pro jejich výrobu nepromokavé tkaniny a materiály, švy byly řádně zataveny a pevné zipy jsou chráněny proti průniku vody, deště a dalších tekutin. se, že to tak opravdu je. Z horní strany zajišťuje odolnost golfového bagu vůči vodě často i kapuce.

Základna bagu

Stabilní a pevná základna bagu pro dobré postavení bagu na zem, anebo pro snadné a rychlé uchycení na golfový vozík je parametr, který oceníte hlavně ve složitějším terénu. Zabráníte tak přetáčení nebo případnému sklouznutí bagu i s celou golfovou výbavou.

Spodní část golfového vaku musí být profilovaná, aby byla dostatečně chráněna před převrácením a držela stabilitu. Správná volba golfového bagu zaručí příjemný prožitek a pohodu při hře, která ovlivní váš výkon. Na e-shopu Golfchampion.cz nakoupíte veškeré golfové vybavení, včetně bagu, oblečení, golfových holí i míčků.

Parfém na Valentýna od Paris Perfumes - klíč k srdci vaší milované osoby

Když se Valentýn blíží, začíná každý z nás hledat ideální dárek pro svou druhou polovičku.

Formule 1: Královna motosportu

Formule 1 – místo kde se rychlost, technologie a talent spojují v úžasné závody na nejprestižnějších okruzích světa.

Jak si vybrat nejlepší online automat pro svůj herní styl

Česká online kasina nabízejí širokou škálu výherních automatů, které lákají hráče všech kategorií, ať už začátečníky nebo zkušené.