Nejlepší online hry ze staré školy

Herní průmysl ušel za posledních deset let dlouhou cestu, ale někdy je příjemné vrátit se v čase a nostalgicky zavzpomínat. Některé online hry na casino spor­taza jsou staré jako dobré víno. Jiné možná nebyly populární, když vyšly poprvé, ale nakonec se s odstupem času zlepšily a možná předběhly svou dobu.

Lineage II

Pokračování původní hry Lineage od společnosti NCSoft je jednou z těch MMORPG, které její příznivci hrají s jistým náboženským přesvědčením i po téměř dvaceti letech. MMORPG je free-to-play hra s bezplatným obsahem podporovaným nákupy ve hře, které se v současnosti staly v tomto odvětví normou.

Vzhledem k tomu, že se svět nachází ve válkou zmítané zemi, je silně zaměřen na PvP s masivními obléhacími bitvami po celém serveru, ačkoli v průběhu let někteří hráči měli pocit, že otevřené zaměření PvP v Lineage II vedlo k podpoře grilování, zejména nových hráčů. Pokud však hledáte MMO, u které byste mohli strávit nějaký čas, a nechcete utrácet peníze, Lineage II stojí za vyzkoušení.

RuneScape

Pro mnohé to byla první MMORPG a stále nabírá na síle. S více než 200 miliony registrovaných účtů je hra jednou z největších free-to-play MMORPG na trhu, fantasy hra od společnosti Jagex stále těší miliony lidí ve světě Gielinor. MMO si můžete stáhnout z webových stránek nebo z různých počítačových tržišť, jako je například Steam, a v roce 2021 bylo toto MMORPG právě oficiálně vydáno na mobilních zařízeních, což hráčům umožní těžit další várku rudy nebo posunout dovednosti, na kterých pracovali, na další úroveň.

Přestože je hra RuneScape zdarma, nabízí volitelné předplatné, které vám umožní přístup k výhodám, jako jsou další dovednosti, minihry, možnost postavit si vlastní dům, přístav a další.

EverQuest

EverQuest pomohl definovat 3D MMORPG, když byl vydán v březnu 1999, a od té doby je stále silný a vydává nový obsah i po dvaceti letech. Hra MMORPG, za kterou stojí vývojáři MMO John Smedley, Brad McQuade, Steve Clover a Bill Trost, zažila svůj rozkvět na počátku roku 2000 a pomohla připravit půdu pro budoucí MMORPG na trhu. Svět Norrathu má v srdcích mnoha fanoušků zvláštní místo a naštěstí se do něj stále můžete ponořit a užít si klasickou MMORPG zdarma nebo s volitelným předplatným.

Diablo 3

Diablo 3 je hra na hrdiny, ve které si vyberete třídu, zabíjíte nepřátele a získáváte nejlepší kořist, abyste si mohli postavit super stroj na zabíjení podle svého výběru.

Proč je stále skvělý? Hra je na trhu již 10 let a stále obstojí jako neuvěřitelně dynamická hra na hrdiny, kterou je snadné ovládnout a hrát i dnes. Dostupné třídy nabízejí velkou flexibilitu a hodí se pro mnoho herních stylů – předpokládáme, že si více oblíbíte mnicha a lovce démonů – a více herních režimů znamená více příležitostí k tomu, abyste svou postavu vystupňovali do nových výšin, dokud nezískáte požadované sady. Díky vysokým úrovním obtížnosti – od nejvyššího nastavení Torment až po maximální obtížnost Greater Rift – je cesta na vrchol opravdu dlouhá.

Guild Wars

Hra Guild Wars od společnosti ArenaNet stále těší fanoušky po celém světě díky své obrovské popularitě, která je dána skutečností, že za její provoz nebylo nikdy účtováno žádné předplatné. Guild Wars byly spíše jednou z mála MMO na začátku roku 2000, kde jste si mohli jednoduše koupit a hrát vše, co ArenaNet nabízela.

Guild Wars , MMOG s instancemi, umožňovala hráčům vybrat si z několika povolání, která chtěli rozvíjet, účastnit se dungeonů nebo se zapojit do některého z rozsáhlých režimů PvP. Hra MMOG se odehrává ve světě Tyrie, a přestože pokračování Guild Wars 2 se možná těší největšímu zájmu společnosti ArenaNet, její starší bratr si stále udržuje významnou hráčskou základnu a nadále nabízí herní události pro všechny.

Temný věk Kamelotu

Co se stane, když zkřížíte legendy o králi Artušovi s MMO? Dark Age of Camelot , samozřejmě. Dark Age of Camelot se zaměřuje na hraní Realm vs Realm a prolíná historii rané Anglie, mísí skandinávské, keltské a artušovské legendy a vytváří MMO, které je trochu více spjato s naším světem. Jednou z věcí, které dělají DAoC jedinečným, jsou různé světy – Albion, Hibernie a Midgard – všechny mají svůj vlastní jedinečný příběh, jak v online spiele mit freunden! objevovat, a každá říše bojuje s ostatními v opravdu jedinečném PvP, zejména na tu dobu.

Ačkoli MMO v poslední době nevyvolává skutečný rozruch, stále se v této hře vyvíjené společností Broadsword odehrává spousta herních událostí a hráčskou základnu stále tvoří početné jádro aktivních hráčů, kteří tvoří její komunitu.

Hrajete si rádi? A znáte nomini?

Kdo si hraje, nezlobí je jedna z vět, které zná v naší české kotlině snad každý.

Jak funguje půlení Bitcoinu a proč k němu dochází?

Půlení Bitcoinu je proces, ve kterém se odměna za těžbu nového bloku Bitcoinu snižuje na polovinu.

Hnědé nebo béžové kozačky? Jaká barva bude nejmódnější pro sezónu 2023/24?

Jestliže chcete být v letošní sezóně trendy, můžete vsadit na obuv v zemitých barevných odstínech.